Політика
Депутати законом заборонили приносити збрoю до Верховної Ради

У вівторок, 20 березня, Верховна Рада України проголосувала за закон, який забороняє народним депутатам приходити зі збрoєю до будівлі парламенту. Свої голоси за віддали 263 народних обранці.

Зазначимо, що співавтором цієї постанови є голова парламенту Андрій Парубій. А сама постанова пов’язана з ситуацією із нардепом Надією Савченко, яка напередодні нібито пронесла збрoю до Ради.

Відтепер державна охорона матиме право обшукувати у стінах парламенту народних обранців на наявність у них збрoї. Законопроект стосується не тільки Верховної Ради, а й усіх державних установ, де є державна охорона (УДО). Документ передбачає, що у всіх цих установах тільки представники УДО мають право носити з собою збрoю. У всіх інших – посадовців, нардепів, українських громадян – такого права немає.

Реклама

Згідно з текстом закону №8155 «Про внесення змін до закону про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб», у будівлі, де працюють Верховна Рада, Президент України, Кабінет міністрів, а також інші органи державної влади, щодо яких здійснюється державна охорона, не допускатимуться особи з холодною або вогнепальною збрoєю (крім людей, які здійснюють державну охорону відповідної будівлі), а також особи з вибуховими речовинами, засобами підриву, боєприпасами, навчальним або імітаційними боєприпасами, легкозаймистими рідинами або горючими твердими речовинами, піротехнічними засобами.

Також читають: Що принесе єврономерам розмитнення за «молдавським сценарієм»

Низка противників закону наголошували на тому, що існує закон про недоторканність. Тож процедура обшуку має носити добровільний характер.

Проте комітет парламенту підтримав ініціативу і рекомендував ухвалити законопроект проект про заборону носіння збрoї в парламенті. Після чого нардепи схвалили закон за основу та в цілому.

Реклама

Реклама