Політика
Cкaндaл через українську мову: у Порошенка жoрcткo відповіли на претензії Угорщини

Угорські політики запозичили у Росії тактику спекулювання на темі державної мови в Україні. Такі дії Будапешта є «непристойними».

Про це заявила уповноважений президента України та перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко у своєму Facebook, коментуючи погрози Будапешта ініціювати перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Всі випробування, які підсилюють нашу єдність як нації і як країни, роблять нас сильнішими. Це я про непристойні дії деяких наших країн — сусідів, які оголосили інквізицію нашому новому закону про освіту», — написала вона.

Реклама

Уповноважена президента наголосила, що український закон «Про освіту», який передбачає розширення використання державної мови — «європейський і ліберальний».

Також читають: Глава МЗС Угорщини відмовився зустрітись з Клімкіним

«В Угорщині скоро вибори, і деякі місцеві політики використовують захист угорськомовного населення за кордоном як внутрішній, який об’єднує козир. Як на мене, вельми специфічний козир, запозичений у Кремлі», — пише Геращенко.

«Але всі ці «танці Віта», насправді, в іншому ракурсі тепер малюють і ще одну українську дискусію щодо подвійного громадянства, яке тут так багато народу виправдовували. І посилюють аргументи тих, хто категорично проти подвійного громадянства», — додала вона.

Реклама

Реклама