Події
Близько 40 українців затримано в Італії за підозрою у нелегальному перевезенні мігрантів
Таке «працевлаштування» громадяни України знаходили через оголошення в інтернеті про вакансії «перевізників туристів»

В Італії за підозрою у нелегальному перевезенні мігрантів за два роки було затримано близько 40 громадян України. Про це повідомив офіційний представник Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич.

«За інформацією закордонних дипломатичних установ України в Італії, протягом 2014-2016 років на території Італії затримано і заарештовано близько 40 громадян України за підозрою в перевезенні нелегальних мігрантів», — зазначив Кирилич.

Варто відзначити, що всі заарештовані повідомляли про одну й ту ж схему найму на роботу.

Реклама

«В окремих містах України невідомі особи в мережі Інтернет оголошували пропозиції по роботі в туристичній сфері, зокрема, перевезення туристів на яхті. У місці прибуття їх зустрічали особи, і пропонували роботу по перевезенню туристів. Особи, які пропонували роботу, потім зобов’язували громадян України, які були членами екіпажів яхт, брати на борт осіб, які нібито були туристами і повинні бути доставлені в певний пункт призначеня», — додав офіційний представник Департаменту консульської служби МЗС.

Також читають: Невідомі зі збрoєю здійснили рoзбiйний нaпaд на підприємця посеред дня в Одесі: відео

У результаті виявилося, що наймані працівники мимоволі порушували законодавство.

«З’ясувалося, що місію вони виконували іншу. Власне ту місію, яка потім була розцінена правоохоронними органами як дії з порушенням законодавства країни», — сказав Кирилич.

Також, за його словами, консульськими посадовими особами оперативно встановлені офіційні контакти з компетентними органами Італії, а також направлялися запити в ці органи у зв’язку з затриманням зазначеної категорії громадян України. Разом з тим було встановлено контакт з адвокатами, які забезпечували правовий захист у цій справі і давали поради сім’ям громадян України в існуючій ситуації.

«Консульськими посадовими особами на постійній основі підтримується контакт з усіма ув’язненими громадянами України і надається консульський захист», — зазначив Кирилич.

Він додав, що у цій справі і далі тривають слідчі дії.

Джерело.

Реклама

Реклама