Політика
Бізнес як працював на 1С, так і працюватиме – Мінфін
За використання 1С бізнес штрафувати не будуть

У СБУ запевнили, що у них немає мети перевіряти і штрафувати бізнес за використання російської програми «1С», а санкції, введені рішенням РНБО і указом Президента проти соцмереж і програм РФ, стосуються насамперед державних компаній. Про це в коментарі «Сегодня» заявила радник міністра фінансів України Олена Макеєва.

Макеєва роз’яснила: «Ці санкції, насамперед, стосуються держкомпаній. За словами СБУ, майже всі держкомпанії користуються «1С». Це питання національної безпеки. Тому вони не повинні використовувати цей продукт». За її словами, у СБУ запевнили, що у них немає мети перевіряти і штрафувати бізнес.

Вона додала: «Щодо бізнесу, це питання вже лежить у площині моральній. Тобто це рішення і питання безпеки бізнесу, яку програму він використовуватиме. Причому представники 1С вчора заявили, що вони не зупинять обслуговування оновлення програмного забезпечення. Тобто бізнес як працював на «1С», так і працюватиме. А ті, хто морально не можуть користуватися 1С, вони перейдуть на інші програмні продукти. Але насправді такі компанії це зробили ще два роки тому, які перейшли на інші продукти, тому що не хотіли користуватися російськими програмними продуктами».

Реклама

Також читають: Made in UA! П’ять українських соцмереж, які варті вашої уваги

Радник міністра зауважила, що в 1С заявили про намір продовжувати обслуговування саме оновлення програмного забезпечення, але не продавати новий продукт. Тобто нові компанії, які сьогодні хочуть придбати новий продукт, цього зробити не зможуть.

«Бізнес повинен бути спокійний, а санкції стосуються саме держустанов, тому що це – питання національної безпеки», –наголосила Макеєва.

Вона також зазначила, що РНБО і СБУ відомо, що російська компанія-розробник 1С, щоб уникнути санкцій, може перереєструватися в Україні. «Дуже просто змінити власника, тому що санкції поширюються не на продукт, а на юр- і фізосіб. Тобто, змінюючи юрособу, можна уникнути санкцій. РНБО про це відомо, вони це відстежуватимуть і санкції можуть бути розширені», – підсумувала Олена Макєєва.

Джерело.

Реклама

Реклама