Авто
Безвізовий режим: що потрібно для автоподорожей по Європі
У Міністерстві внутрішніх справ нагадали, що здійснювати поїздки в ЄС можна буде і на автомобілі, і розповіли, які документом будуть потрібні при цьому.

МВС України оприлюднило перелік документів, необхідних для подорожей по Європі на автомобілі після введення безвізового режиму.

Перелік оприлюднив Головний сервісний центр МВС України.

«Українці з 11 червня зможуть скористатися безвізовим режимом і без додаткових ускладнень подорожувати по Європі. Головний сервісний центр МВС інформує власників авто про те, які документи повинні бути при собі у випадку користування транспортним засобом», — йдеться в повідомленні.

Реклама

Зокрема, для подорожі за кордон на автомобілі необхідно мати:

— національне посвідчення водія (посвідчення водія має відповідати міжнародним вимогам, зокрема, у разі користування національним посвідченням водія за кордоном документ повинен мати термін дії);

— розпізнавальний знак України на транспортному засобі;

— договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів;

— свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, видане на особу, яка перетинає кордон;

— державний номерний знак на транспортному засобі.

Також читають: Скільки грошей потрібно мати, щоб в’їхати до ЄС: вимоги кожної країни

«Водіям необхідно пам’ятати, що індивідуальні номерні знаки транспортних засобів дійсні лише на території України, за кордон необхідно виїжджати на державних номерних знаках», — нагадали в сервісному центрі МВС.

Там додали, що у разі відсутності права власності на транспортний засіб слід оформити документи для поїздки за кордон, для цього необхідна заява власника транспортного засобу або документ, що підтверджує право користування і (або) розпорядження транспортним засобом.

Особам, що здійснюють поїздку за кордон, на період подорожі видається свідоцтво про реєстрацію на їх ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, і документи, що підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами, зберігаються у сервісному центрі МВС.

«Видане на період поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію підлягає поверненню у відповідний сервісний центр МВС не пізніше ніж протягом 10 днів після повернення з-за кордону», — зазначили в сервісному центрі.

У повідомленні також підкреслюється, що транспортні засоби, на які згідно із законом встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку (крім транспортних засобів, придбаних у розстрочку), до поїздок за кордон не допускаються.

Також читають: Україна домовились ще з однією європейською країною про спрощення візового режиму

Детальну інформацію про організацію поїздки за кордон на транспортному засобі можна знайти на сайті hsc.gov.ua отримати консультацію по телефону (044) 290-18-99 або на офіційній сторінці Головного сервісного центру МВС у Facebook.

Джерело.

Реклама

Реклама

Related Post