Політика
«Безкоштовні ліки»: що і як можна буде отримати в аптеках за програмою реімбурсації (відео)
1 квітня в українській медицині відбудеться довгоочікувана подія: стартує програма «Доступні ліки», яка передбачає реімбурсацію, тобто адресне відшкодування державою вартості ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму й цукровий діабет II типу

Заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик в ефірі «5 каналу» розповів, хто зможе отримувати безкоштовні ліки.

«У понеділок ми оприлюднимо список всіх ліків, які будуть брати участь у програмі, а їх буде близько 200. Паралельно буде опубліковано список всіх аптек. У понеділок буде також визначено 21 препарат, який буде відпускатися безкоштовно і решта препаратів, які є у проекті, будуть і з доплатою і який розмір цієї доплати теж буде чітко визначено», – розповів Ілик.

«Уряд передбачив у держбюджеті на цей проект півмільярда гривень. Обмежень по коштах немає у жодного пацієнта, так само, як немає обмежень щодо статусу хворого – чи це студент, чи це працюючий, чи пенсіонер. Проект поширюється на всіх без винятку громадян України», – додав заступник міністра.

Реклама

Загалом, за підрахунками МОЗ, під дію програми підпадуть понад 23,8 млн українців. На це в бюджеті закладені 500 млн грн. Купити такі ліки можна буде в обмеженому переліку аптек, що беруть участь у програмі реімбурсації. Вони, у свою чергу, отримуватимуть відшкодування з місцевих бюджетів.

Також читають: Без права вибору. Навіщо в Україні хочуть заборонити аборти

Джерело.

Реклама

Реклама