Політика
Без сюрпризів: у Німеччині обрали нового президента

Колишній міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр обраний новим президентом ФРН.

Як повідомляє DW, Штайнмаєр був єдиним кандидатом від блоку Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу Німеччини, а також Соціал-демократичної партії Німеччини і набрав абсолютну більшість голосів представників Федеральних зборів вже у першому турі.

Зокрема, за Штайнмаєра проголосував 931 виборець із числа депутатів Бундестагу і делегатів земельних парламентів при необхідному 631 голосі для перемоги в першому турі.

Реклама

Зазначається, що кандидат, який переміг на виборах, є президентом із того моменту, як він погодився з результатами голосування в федеральних зборах. На 19 березня запланована церемонія інавгурації. Штайнмаєр змінює на посаді 77-річного Йоахіма Гаука.

Також читають: Зникнення українських розвідників. В «ЛНР» зробили тривожну заяву

Як повідомлялося раніше, конкурентами Штайнмаєра були кельнський вчений, який вивчає проблеми бідності, Крістоф Буттервеге, популярний юрист, актор і телеведучий Олександр Гольд, віце-голова правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини» Альбрехт Глазер і батько сатирика Мартіна Зоннеборна — Енгельберт Зоннеборн.

Президент Петро Порошенко вже привітав «великого друга України» Штайнмаєра із перемогою на виборах.

Джерело.

Реклама

Реклама