Трагедія, яка сталася в Івано-Франківську ще 18 серпня, сколихнула все місто. Того дня випадковий перехожий у місцевому сквері на перехресті вулиць Шота Руставелі та Красівського виявив на дереві повішену дівчину. Чоловік негайно викликав правоохорон насильство. Сьогодні в обласному управління Національної поліції розповіли деталі трагедії.

17-річна Діана була із багатодітної сім’ї. Мати ніколи особливо не переймалася донькою, її проблемами та інтересами. Та й дівчинка не звикла ділитися своїми переживаннями із найріднішою людиною – все одно не повірить і не зрозуміє. У школі кажуть, вчилася, посередньо, часто прогулювала заняття. Хоча успіхами доньки більше цікавився батько, матері тут ніхто ніколи й не бачив. А що не буває у школі, відмахувався – мовляв, сидить вдома з молодшими братами та сестрами (Діана була в сім’ї найстаршою).

17 серпня дівчинка зникла – вийшла з дому і не повернулася. До правоохоронців із заявою звернулася її мати, і ті негайно розпочали пошуки. Знайти Діану вдалося впродовж доби, однак вже мертвою. У дівчинки були порізані зап’ястя, а в кишені – дві передсмертні записки. В одній із них школярка звинувачувала у доведенні до самогубства батька.

Реклама

— В одній записці вона написала, що протягом останніх років батько змушував її до статевих зносин, мовляв, у той час, коли її подруги бавилися ляльками і гуляли в парку, вона змушена була задовольняти статево свого батька, тож вирішила піти, — розповідає т.в.о. заступника начальника – начальника СУ ГУНП в Івано-Франківській області Ігор Максимів. – В іншій записці дівчинка дякує своїй тітці, яка їй вірила, підтримувала і була ініціатором, щоб вона пішла до психолога. Однак до психолога вона пішла разом із батьками, тож у їхній присутності відверто говорити зі спеціалістом не змогла, і втекла.

У поліції також розповіли, що Діана надзвичайно боялася свого батька. Він контролював кожен її крок – не дозволяв зустрічатися з подругами, хлопцями, а коли вона намагалася комусь розповісти про насильство, то погрожував, що віддасть її в психлікарню.

Також читають: “Єлизавета Друга померла”: що сталося насправді (фото)

— Подруг у неї не було багато, в основному вона спілкувалася з однолітками у соцмережах. Вони нам розповіли, що в неї завжди були дивні стосунки із батьком, він купував з нею білизну, косметику, — продовжує начальник сектору ювенальної превенції УПД ГУНП в області Алла Бойчук. — Друзі згадали, що дівчинка хотіла їм про щось сказати, очевидно, про те, що коїть з нею батько,однак вони її не зрозуміли.

В ході досудового слідства було встановлено, що дійсно впродовж 2012-2016 років батько, вчиняючи на дочку психологічний тиск, застосовуючи фізичну силу, змушував її до статевих зносин. Це довели всі проведені експертизи. Тож 4 січня батькові дівчинки оголосили підозру за статтями «Доведення до самогубства» та «Статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості» і заарештували. Йому загрожує до восьми років позбавлення волі. А соціальні служби тепер цю сім’ю взяли під свій контроль.

Джерело.

Реклама

Реклама