Події
Ажіотаж зі «скасуванням» 8 Березня в Україні: з’явилися нові подробиці

В Україні кількість вихідних днів зміниться з 11 існуючих до 9. Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Володимир В’ятрович.

«У кожній країні є свій календар свят — люди спільно відзначають якісь дні і святкують свята. Україна — не виняток. Втім вона — виняток у Європі, адже у нас календар свят після десятиліть комунізму так і не впорядкували, тому залишилися явні сліди того часу. Щоправда зміст частини давно вихолощений. Тоді що, можна залишити і так? Саме таку політику ми проводили під час незалежності. і незважаючи на чверть століття побачили, як миттєво сусідня ворожа пропаганда перетворює ці свята на якір, який затримує нашу країну в минулому. Тому треба навести порядок у цій сфері», — зазначив В’ятрович.

Він наголосив, що в УІНП запропонували скасувати вихідний 8 Березня, а не скасувати святкування Міжнародного жіночого дня.

Реклама

«Також — вихідні 1-2 травня. Вихідним стає 8 травня (День пам’яті і примирення, що відзначається синхронно з Європою). 9 — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні залишиться Державним святом, але не вихідним днем. Пропонуємо додати такі вихідні дні — 9 березня (Шевченків день), день сім’ї (друга п’ятниця вересня)… Крім того, скасовується практика перенесення вихідного на понеділок, якщо свято випадає на суботу-неділю (крім Нового року, Різдва та Великодня)», — наголосив В’ятрович.

Також читають: Що буде з курсом долара в Україні

Джерело.

Реклама

Реклама