Авто
Автошахраї активізувалися: в Україні масово продають биті і крадені машини

На українському ринку старих автомобілів з’явилася нова шахрайська схема.

Суть афери полягає в тому, що покупцям підсовують биті, або навіть крадені машини під виглядом «чистих». Причому купують їх за кордоном і цілком легально розмитнюють в Україні, розповів сайту UBR автоексперт, глава Association of Troubleshooters Сергій Креймер.

При цьому торгують шахраї певними марками автомобілів: Toyota Camry і Venza, Honda Accord, BMW X-5 і X-6. Проблеми на машинах проявляються в несуттєвих, на перший погляд, розбіжностях між даними в документах і станом автомобіля.

Реклама

Може не збігатися vin-код, комплектація, елементи салону можуть бути не того кольору, які вказані в документах, використовується інше дерево, килимки… Всі ці дані «пробиваються» по vin-коду автомобіля. Причому, як вони легально перетинають кордон і ставляться на облік – велике питання. Такими проблемними машинами займаються в Україні дві контори – київська (з офісом у США) і одеська, – каже Креймер.

Також читають: У Кабміні заявили про необхідність різко підвищити ціну на газ

Експерт відзначає, що їхня асоціація тільки за останні півроку «вирахувала» близько 30 автомобілів з такою «брудною» історією. Ще з десяток схожих продажів зафіксовано з автомобілями, які раніше стояли на донецькій або луганської реєстраціях. Які, втім, теж були перереєстровані на нового власника, незважаючи на розбіжності фактичного стану з даними vin-коду, або розбіжності в документах.

Наприклад, недавно продавався Mercedes-Benz E-класу з правим кермом, хоча за документами кермо було лівим. Такі автомобілі раніше стояли на обліку не тільки в Донецьку і Луганську, але також були проблеми з машинами на колишній тернопільській реєстрації. При покупці таких автомобілів потрібно бути подвійно обережним і уважним, – радить Креймер.

Реклама

Реклама