Цікаво
Американські психологи обчислили зарплату «щасливої людини» для всього світу

Психологи університетів Вірджинії та Пердью (штат Індіана) з’ясували оптимальний розмір доходу в середньому по світу: $95 тис. на рік дозволять одній людині бути повністю задоволеною життям, для емоційної рівноваги вистачить і $60-75 тис. на рік.

Про це пише MarketWatch з посиланням на дослідження, опубліковане в американському журналі Nature Human Behavior.

Сім’ям з дітьми знадобиться більше грошей, але приріст не буде прямо пропорційним кількості членів сім’ї.

Реклама

Географічний розкид неминучий: австралійцям для щастя потрібно $125 тис. на рік на одного, жителям Північної Америки – $105 тис., Західної Європи – $100 тис. Тим часом в Східній Європі оптимальний рівень набагато нижчий – $45 тис. на рік, в Південній Америці ще менший – $35 тис.

Вчені проаналізували дані всесвітнього рейтингу консалтингової компанії Gallup для 1,7 млн ​​людей в 164 країнах світу і зіставили рівень заробітку з рівнем задоволення життям. Чим більше дохід перевищує оптимальний рівень, тим менше людина радіє життю, стверджують автори дослідження.

“Оцінка [благополуччя] перебуває під впливом стандартів, за якими індивіди порівнюють себе з іншими”, – коментує дослідження докторант факультету психології університету Пердью Ендрю Джебб.

Також читають: Порошенко підписав закон для родин майданівців і йде на суд

Психологи дійшли висновку, що щастя має свій переломний момент. Чим більше ми маємо, тим більше ми хочемо. Дослідники говорять про широку проблему співвідношення грошей і щастя в контексті різних культур.

Згідно з їхніми підрахунками, щастя дешевше обходиться чоловікам ($90 тис. на рік), ніж жінкам ($100 тис. на рік), а людям з початковою освітою буде достатньо $70 тис. там, де людині з вищою освітою буде потрібно $115 тис.

Реклама

Реклама