Економіка
4G ліцензії в Україні хочуть продати по 500 мільйонів

Національна комісія з питань регулювання зв’язку та інформатизації прийняла за основу проект змін до постанови Кабміну, що дозволить регулятору виставити на тендер частоти в діапазоні 2,6 ГГц під 4G.

Про це йдеться в повідомленні регулятора, пише liga.net.

До 30 грудня комісія буде приймати зауваження і пропозиції до цього проекту.

Реклама

«4G — поїхали! Прийнято для громадського обговорення ціни (на частоти під 4G), порядок компенсації для діючих користувачів (радіочастот) і відповідні зміни в План РЧР. Поки тільки для 2600 МГц. Сподіваюся, у «великої трійки» вистачить здорового глузду запропонувати рішення по 1800 МГц», — написав у себе на сторінці в Facebook глава НКРЗІ Олександр Животовський.

Як пише видання, проектом запропоновано, що 1 МГц в діапазоні 2,6 ГГц для одного регіону буде коштувати трохи більше 1 млн грн. Ліцензії видаватимуться на 15 років.

В цілому під 4G відведено 80 МГц в чотирьох смугах: 2510-2545 МГц, 2565-2570 МГц, 2630-2665 МГц, 2685-2690 МГц.

Таким чином, за підрахунками редакції, одна загальнонаціональна ліцензія в 25 областях (без Криму і Севастополя) на 20 МГц буде коштувати оператору 500 млн грн.

Нагадаємо, що стартова ціна на ліцензію 3G на 30 МГц на аукціоні в 2015 році була встановлена на рівні 2,7 млрд грн.

Нагадаємо, що НКРЗІ повинна підготувати до проведення 4G конкурсу до кінця 2017 року.

У проекті змін до постанов Кабміну також прописаний механізм компенсації суб’єкту, який захотів звільнити наявні у нього в розпорядженні смуги радіочастот з метою впровадження нових технологій.

Також читають: У зростання курсу долара є дві впливові причини, – екс-заступник голови НБУ

В такому випадку такий суб’єкт готує і подає в НКРЗІ план конверсії, до якого додається розрахунок витрат по конверсії з необхідним обґрунтуванням та документальним підтвердженням.

Зазначені витрати не можуть перевищувати 25% розміру плати за видачу ліцензії, розрахованої на основі постанови №200.

Як повідомлялося раніше, від частини своїх частот НКРЗІ запропонувала компанія ММДС Україна (належить СКМ). Зараз вона має ексклюзивну ліцензію в діапазоні 2,6 ГГц. Але половину спектра компанія готова віддати в обмін на компенсацію в користування державою.

Виходячи із запропонованих НКРЗІ змін, ММДС Україна зможе претендувати на 25% від початкової вартості чотирьох ліцензій. Тобто на 500 млн грн.

Джерело.

Реклама

Реклама

Tag