Економіка
20 сигарет за 56 гривень: Кабмін пропонує підвищити акциз у 5 разів

Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроект про щорічне підвищення акцизу на сигарети на 20%, збільшивши податок майже у п’ять разів до 2025 року.

Про це йдеться у проекті закону №7110-1 від 18 вересня, розміщеному на сайті Верховної Ради.

Відтак запропоновані зміни до Податкового кодексу повинні довести акциз на сигарети до 90 євро за тисячу штук до 2025 року. Відповідно до курсу Нацбанку, це означатиме, що за 20 сигарет треба буде заплатити близько 56 гривень.

Реклама

«Зокрема, проектом передбачене щорічне збільшення ставок акцизного податку на тютюнові вироби: у 2018 році – на прогнозний індекс споживчих цін 11,2% та додатково на 16,7%, а у подальші роки – на 20% до рівня 90 євро за 1000 штук», – йдеться у пояснювальній записці.

Також читають: Як правильно вживати гарбузову олію для cxyднення: дієві поради

Метою проекту називається виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, зокрема, акцизний збір з продажу цигарок має відповідати рівню, визначеному в директиві Ради ЄС.

Наразі мінімальне податкове зобов’язання для тютюнових виробів в Україні становить 20 євро за тисячу штук.

Нагадаємо, 9 вересня вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України про підвищеня мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.

Джерело.

Реклама

Реклама